Dwain Weston
pierwsze imię Dwain
nazwisko Weston
data urodzenia 31.01.1973
państwo urodzenia Australia
płeć mężczyzna
 
data śmierci 05.10.2003
miejscowość śmierci Cañon City
państwo śmierci Stany Zjednoczone
 
miejscowość pochówku memori.pl
państwo pochówku Internet
 
cmentarz Cmentarz wirtualny
 
B.A.S.E. jumper
Żył miłością do sportu ekstremalnego polegającego na wykonywaniu skoków spadochronowych z niskich wysokości (BASE Jumping). Nazwa sportu jest akronimem od nazw obiektów, z których odbywają się skoki: wieżowców (Building), anten (Antenna), przęseł mostów (Span), urwisk górskich (Earth).

Jest uważany za jednego z najlepszych skoczków spadochronowych z niskich wysokości w historii tej dyscypliny sportu. Wykonał ponad 1100 skoków spadochronowych (typu "BASE jumps") wychodząc z każdego bez najmniejszej kontuzji.
okoliczności śmierci
rodzaj śmierci tragiczna - wypadek
przyczyna śmierci obrażenia odniesione w wypadku

Zginął podczas wykonywania demonstracyjnego przelotu nad mostem Royal Gorge Bridge w Stanach Zjednoczonych (stan Kolorado) w specjalnie skonstruowanym kostiumie (wingsuit) umożliwiającym wykonywanie skoków spadochronowych z możliwością wydłużania fazy przemieszczania się w powietrzu w pozycji horyzontalnej.

Weston najprawopodobniej źle ocenił odległość od mostu. Starając się przelecieć w jak najbliższej jego odległości uderzył w jego poręcz z prędkością ponad 190km/h. Zginął na miejscu.