Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
24.10.2014
redakcja memori.pl
Zginęli Dariusz Kmiecik i Brygida Frosztęga Kmiecik

23 października 2014 roku podano do informacji publicznej, że nad ranem w Katowicach w jednej z kamienic przy ulicy Chopina miał miejsce rozległy wybuch gazu. Kamienica stanęła w płomieniach. Wielu lokatorów udało się ewakuować, jednak pod gruzami znalazło się kilku mieszkańców. W tym jak przypuszczano rodzina dziennikarzy Kmiecików...

Następnego dnia potwierdzono informację, że reporter „Faktów” TVN Dariusz Kmiecik, jego żona reżyserka i dziennikarka Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich dwuletni synek byli jednymi z ofiar, ich ciała odnaleziono w gruzach kamienicy.

Dariusz Kmiecik był z wykształcenia socjologiem, ukończył Uniwersytet Śląski. Pierwsza praktykę odbył w TVP Katowice, co w przyszłości sprawiło, iż podjął pracę dziennikarza. Już wtedy relacjonował jedne z ważniejszych wydarzeń społecznych kraju. Od 2006 roku związany był z „Faktami” TVN, z którymi współpracował jako korespondent ze śląska. Znany był także jako autor nagrodzonego reportażu o wspinaczu górskim Arturze Hajzerze („Artur Hajzer. Subiektywnie”).

Brygida Frosztęga-Kmiecik była znaną i cenioną w środowisku dziennikarką, autorką reportaży i filmów dokumentalnych. Zajmowała się tematyką społeczną. Związana była z TVP Katowice, współpracowała także z programem 1. i 2. Telewizji Polskiej. Powszechne znane są jej filmy „Iskierka” o życiu Jolanty Czernickiej-Siwieckiej czy „Inny film” o ludziach niepełnosprawnych.

Wiadomo, że Kmiecikowie mieli kolejne plany na życie. Byli młodymi, ambitnymi i pracowitymi ludźmi, rodzicami...

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.