Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
28.11.2014
redakcja memori.pl
Weteran komizmu - 4. rocznica śmierci Leslie Nielsena
28 listopada 2014 roku mija 4. rocznica śmierci amerykańskiego aktora, jednego z czołowych komików kina amerykańskiego – Leslie Nielsena.
 
Z pochodzenia był Kanadyjczykiem, jednak począwszy od lat 50. większą część życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Ukończył studia aktorskie w Academy of Radio Arts w Toronto oraz w Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku.
 
Swoje pierwsze kroki stawiał w programach i serialach telewizyjnych. Zadebiutował w 1956 roku filmem „Okup”. W tym samym roku zdobył uznanie za rolę w „Zakazanej planecie”. Najbardziej znany był jako aktor komediowy, jednak tę sławę wypracowywał przez wiele lat. Początkowo dość często wcielał się w role amantów, a także czarnych charakterów. Oprócz tego pracował również jako lektor radiowy i narrator filmowy.
 
W przyszłości serca widzów zdobył rolami w takich komediach jak: „Police Squad!”, „Czy leci z nami pilot?, cyklem „Naga broń”, „Egzorcysta 2 ½”, „Dracula – wampiry bez zębów”, 3 i 4 częścia serii „Straszny film”. Także i w codziennym życiu był człowiekiem o pogodnym i życzliwym usposobieniu.
 
Mimo tego, że Nielsen grał w lekkich i przewidywalnych pod względem fabuły filmach, za jego sprawą osiągały one sukces, a sam aktor swoją charyzmą zyskał rzeszę fanów kilku pokoleń widzów
Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.