Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
11.02.2015
redakcja memori.pl
The Voice - 3. rocznica śmierci Whitney Houston

11 lutego 2015 roku mija 3. rocznica śmierci Whitney Houston – niekwestionowanej gwiazdy świata muzyki popularnej.

Od najmłodszych lat związana była z muzyką i występami, miała kontakt ze sławami muzyki soul, gospel i r'n'b, takimi jak chociażby Aretha Franklin czy Dionne Warwick. W przyszłości Whitney Houston stała się jedną z największych piosenkarek na świecie. Posiadała aż pięć oktaw skali głosu, niesamowicie mocnego i wyrazistego. Stała się najczęściej nagradzaną artystką nawet wg księgi rekordów Guinnessa. Kiedy zadebiutowała w latach 80., a dokładnie w 1985 roku albumem „Whitney Houston”, była pierwszą afroamerykańską artystką występującą w MTV, ponadto szybko jej płyta stała się najlepiej sprzedawaną w dziejach.

W krótkim czasie coraz to nowsze utwory stały się niezapomnianymi hitami światowym. Albumy Whitney Houston sprzedawał się w milionowych nakładach. Zyskała największe i najbardziej uznane nagrody muzyczne – Grammy, Emmy, American Music Awards.

Jej sukcesom nie było końca...

Miała na swoim koncie role filmowe. W tym najbardziej znana była z klasyki kina – filmu „Bodyguard”, do którego również nagrała ścieżkę dźwiękową. To właśnie z tego albumu pochodzi hit „I Will Always Love You”.

Houston zasłynęła także jako producent filmowy, szczególnie serii dla nastolatek. W międzyczasie nadal koncertowała, nagrywała kolejne utwory i albumy przy współpracy z innymi muzykami.

Z czasem jednak artystka uzależniła się od narkotyków i różnego rodzaju leków. Skutków nie przyniosło dwukrotne leczenie. Uzależnienie miało także wpływ na jakość jej występów, które nie były tak efektowne jak dawniej. Finał historii jest smutny i powszechnie znany...

Whitney Houston w pamięci wielu fanów pozostanie wielką artystką, a jej utwory „I Will Always Love You”, „I Wanna Dance With Somebody”, „1 Moment in Time”, „I Have Nothing” i inne będą przywoływane z myślą o jej najlepszych latach kariery muzycznej.

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.