Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
10.09.2014
redakcja memori.pl
Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
Z tego względu, że dobrowolne odbieranie życia stało się jedną z najczęstszych form śmierci, w 2003 roku Światowa Organizacja Zdrowia na dzień 10 września ustanowiła Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.
 
Ten dzień ma na celu uświadomienie jak dużym problemem staje się depresja oraz różne choroby i stany psychiczne prowadzące do samobójczej śmierci. Jak się okazuje problem dość często spotyka się już wśród dzieci i młodzieży, które np. nie są akceptowane przez najbliższych czy otoczenie, mają niską samoocenę. W kręgu dorosłych z kolei, sytuacja często wiąże się z problemami społeczno-gospodarczymi. Wysoki odsetek stanowią także liczne nieudane próby samobójcze wśród osób w różnym przedziale wiekowym.
 
10 września poprowadzone zostaną różnego rodzaju kampanie przypominające o problemie, wszelkich sygnałach i przyczynach powodujących odmienne stany, które prowadzą do samobójstwa. Istotna jest wiedza, jak temu zapobiec. Nigdy nie wiadomo, kiedy nawet w najbliższym środowisku możemy spotkać osobę, potrzebującą naszej pomocy i wsparcia. 
Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.