Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
18.02.2015
redakcja memori.pl
Siła rzutu - 6. rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej

18 lutego 2015 roku mija 6. rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej - jednej z najbardziej znanych polskich lekkoatletek.

Urodziła się w rodzinie, w której rozwinęła swoją pasję do sportu. Ojciec był sztangistą, olimpijczykiem z 1980 roku, brat natomiast uprawiał pchnięcie kulą. Kamila już wieku 9 lat zaczęła podnosić pierwsze ciężary. Niebawem zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polskich Seniorów w Elblągu. Interesowała się także wioślarstwem.

Od 1996 roku zaczęła trenować rzut młotem. Przy wsparciu swoich trenerów w przyszłości stała się utalentowaną lekkoatletką. Zdobywała kolejne sukcesy. Od tej pory widniała w rankingach światowych. Między innymi zajęła pierwsze miejsce w Fina;e Grand Prix IAAF w Melbourne oraz na Pucharze świata w Atenach, gdzie pobiła rekord zawodów.

Kilkakrotnie wzięła udział mistrzostwach Polski, Europy i świata, a także igrzyskach olimpijskich. Największym sukcesem były igrzyska w Sidney, kiedy stała się 18-letnią złotą medalistką w 2000 roku. Owo historyczne wydarzenie spowodowało, że przeszła do historii sportu światowego.

Po nagłej, niespodziewanej śmierci Kamili powstała fundacja jej imienia, która wspiera projekty propagujące sport, organizuje imprezy sportowe, a przede wszystkim jest hołdem i uczczeniem pamięci wybitnej kobiety polskiego sportu.

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.