Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
11.08.2014
redakcja memori.pl
Pasja i nadzieja - 2. rocznica śmierci Marcina Różyckiego

11 sierpnia 2014 roku mija 2. rocznica śmierci barda, kompozytora i poety – Marcina Różyckiego.

Przez wiele lat związany był z Lubelską Federacją Bardów, gdzie nagrał wspólnie płyty „Na żywo w Hadesie”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła, „LFB Kazimierzowi Grześkowiakowi”, a także wydał solowy album „Erotyk zza kiosku”, który był zbiorem jego wieloletniej pracy nad tekstami.

Znany był także jako autor opowiadań oraz tomów poezji („Iluzjonista”, „Pan Śmierć”), z których wiersze stały się tekstami piosenek z debiutanckiej płyty.

Wielokrotnie występował na różnych festiwalach muzycznych, gdzie także został kilkakrotnie nagrodzony, m.in. na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Oleśnie.

Marcin Różycki był doskonałym obserwatorem świata i otaczającej go rzeczywistości. Również jego kilkuletnie zmagania z nowotworem miały wpływ na charakter jego twórczości, która trafiała do serc ludzi. Z niekłamaną pasją mówił o procesie powstawania jego utworów: „Pamiętam każdą chwilę, gdy zaciskały się wargi, a myśl uderzała o papier z niekłamaną siłą i entuzjazmem. Tak powstawały słowa”.

Lato 2012 roku było jednym z najszczęśliwszych i za razem najtrudniejszym momentem w życiu Marcina, a także jego bliskich. W lipcu wziął ślub ze swoją ukochaną Wiolettą, miesiąc później przegrał walkę w chorobą nowotworową w wieku 36 lat...

 

 

 

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.