Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
20.11.2014
redakcja memori.pl
Dziennikarz z zamiłowania – 10. rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego

20 listopada 2004 roku odszedł dziennikarz i prezenter stacji telewizyjnej TVN – Marcin Pawłowski. Wspomnienie w 10. rocznicę śmierci.

Od najmłodszych lat interesował się dziennikarstwem. Prowadził szkolną gazetkę „Nota Bene”, współpracował z kieleckim „Echem Dnia”, a po studiach współtworzył dział sportowy gazety „Nowy Świat”.

Urodził się w 1971 roku w Kielcach, jednak swoje dorosłe życie związał z Warszawą. Tutaj stawiał pierwsze kroki Radiu Kolor, a później w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym.

Latem 1997 roku rozpoczął pracę dla stacji TVN, gdzie prowadził „Fakty”. Również jako reporter prowadził Magazyn 24 godziny w TVN24. Poruszał tematy polityczne oraz społeczne.

Począwszy od 2002 roku zmagał się z chorobą nowotworową narządów miękkich. Przez kolejne lata leczył się w klinikach w Polsce i na świecie. Jego walka toczyła się na oczach wielu ludzi, dlatego, że nawet w tym czasie kilkakrotnie, w miarę możliwości i sił fizycznych, pojawiał się w wieczornych „Faktach”. Jak sam przyznał, praca i wparcie zespołu redakcyjnego były dla niego pomocą w zmaganiach z chorobą. Ostatni raz wystąpił 10 września 2004 roku. Odszedł w najlepszych latach swojego życia...

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
Nikt nie dodał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszym, który to zrobi.