Wirtualna wycieczka
home memori znane memori memori zbiorowe cmentarze artykuły pomoc
Memori wyszukiwarka
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa
wyszukiwarka zaawansowana: tekstowa mapa
Memori twoje konto
podaj e-mail
podaj hasło
kobieta mężczyzna
zapoznałem się i akceptuję regulamin
03.02.2014
redakcja memori.pl
14. Światowy Dzień Walki z Rakiem

Zmaganie z nowotworem jest obecnie problemem wielu ludzi na świecie. Walkę z rakiem przegrało już wiele istnień, jednak należy pamiętać, że diagnoza nie oznacza śmierci...

W tym roku jak i poprzednio, 14. Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest pod hasłem obalania mitów dotyczących choroby.

Należy przeanalizować czy zasygnalizować chociaż kilka z nich, aby nie bagatelizować jakichkolwiek sygnałów naszego organizmu i nie bać się sposobów leczenia źródła.

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest brak oznak, że dzieje się z nami coś złego. W wielu przypadkach występują symptomy, które zwiastują problemy organizmu. Należy pamiętać, że w każdym przypadku regularne badania, szczególnie przesiewowe, dają nam pewność i spokój psychiczny, a także uzasadniają wszelkie fałszywe znaki.

Nieprawdą jest także, że każdy nowotwór oznacza śmierć. Wczesne wykrycie choroby często wiąże się z całkowitym zaleczeniem. Ciężkim przypadkiem jest zaawansowane stadium raka, jednak w większości ma to związek z późną diagnozą i bagatelizowaniem objawów.

Trudnym tematem jest zastosowanie w leczeniu chemioterapii oraz radioterapii. W tym przypadku ich podjęcie oraz skuteczność procesu zależy od wielu czynników, w tym siły organizmu czy wieku pacjenta. Skoncentrowane działanie w dużej mierze pomaga wyeliminować źródło komórek rakowych, jednak niekiedy wiąże się to z utratą tych zdrowych i dobrze funkcjonujących.

Należy obalić także mit dotyczący zapobiegania nowotworom. W przypadku zdrowego trybu życia i regularnych badań jakiekolwiek zagrożenie jest znikome. Z kolei problematyczna staje się sytuacja dziedziczności choroby. Tutaj także w dużym stopniu ważnym elementem jest dbałość o organizm.

Trzeba pamiętać, że w każdym przypadku istota leży w zapobieganiu chorobie w postaci wyeliminowania tytoniu i innych szkodliwych używek, a także walce z nadwagą i lenistwem w przypadku prowadzenia podstawowych badań.

 

 

 

 

Komentarze
Zaloguj się, aby móc dodać wpis.
2014.02.04
Świetny artykuł,bardzo trafny,obyśmy wzięli sobie słowa tu napisane do serca i je realizowali,dziękujemy memori za przypomnienie.